Dane techniczne

Tak wygląda Raptor 27 w przekroju i na rysunku technicznym. Jest to młodszy, ale za to bardziej rozrośnięty brat sprawdzonej konstrukcji Twister 800n (czyli tak naprawdę Raptora 26, co ciekawe czasem Raptor 27 funkcjonuje także pod nazwą Twister 830). Ten typ jachtów produkuje stocznia Raptor Yachts z Białegostoku. W przeciwieństwie do Twisterów 780, Raptory są głównie robione przez producenta, choć skorupy się także sprzedaje, to raczej w niewielkich ilościach. Dzięki temu jachty mają zbliżoną jakość i nie jest to jak w przypadku Tanga czy Antili 26, że nigdy nie wiadomo co się trafi. Co o tej konstrukcji sądzą żeglarze – zobacz Raptor 27 0pinie użytkiowników

Na prawym rysunku niebieskim kolorem zaznaczone są miejsca, w których można spać. Te dwa małe kółeczka to palniki kuchenki gazowej, a na lewej burcie jest kingston. Na lewym z kolei widać poza grotem i fokiem dodatkowy żagiel, naszym skromnym okiem jest to genaker, czyli coś co poza regatami na Mazurach widzi się naprawdę rzadko, czarter tego typu jednostki to raczej marzenie ściętej głowy.

 


 

Poniżej liczby dotyczące jachtu Raptor 27. Liczba członków załogi zależy od tego, czy dany egzemplarz zarejestrowany na sześć czy na osiem osób. Firmy, które oferują czarter jachtów na Mazurach zazwyczaj rejestrują te jednostki na osiem osób. Jak widać, jest to jednostka dosyć duża, ale trzeba przyznać, że bardzo żwawa i nawet najbardziej wymagającym żeglarzom potrafi dostarczyć dużej dawki adrenaliny i emocji.

 

Długość całkowita
823
cm
Długość lini wodnej
800
cm
Szerokość całkowita
280
cm
Szerokość lini wodnej
220
cm
Balast
800
kg
Zanurzenie
35-150
cm
Maszt
1000
cm
Silnik zaburtowy
6
KM
Załoga
6-8
Powierzchnia żagli
32
m2